Relacje

Demolka na Dubs

12 marzec 2017r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Demolka na Dubs

Zamiast hitu dostaliśmy walkę rezerw, ale i tak było całkiem ciekawie. Spurs wygrali z Warriors 107:85 i są już 0,5 meczu za drużyną z Oakland, CA.

Spurs B : Warriors B 107:85

Możemy czuć się nieco rozczarowani, gdyż nie doszło do starcia tytanów, na który czekaliśmy bez mała od początku sezonu (przypomnę, że wówczas Spurs pokonali Dubs 29 punktami). Mecz był transmitowany w ogólnoamerykańskiej telewizji i myślę, że producent nie był szcześliwy faktem, że kamery nie zobaczyły Curry'ego, Thompsona, Greena, Igudalę, Duranta czy LMA, Parkera i Leonarda. Komisarz NBA też wpadł w furię i postanowił obejrzeć w TV piąty sezon Przyjaciół.

W meczu rezerw to Spurs okazli się lepsi i zrobili klasyczny blow out na Warriors - już w pierwszej połowie wyszli na spokojne, 20. punktowe prowadzenie, którego nie oddali do samego końca meczu.

Patty Mills zagrał kapitalnie - rzucił 21 punktów - zaś wśród Dubs brylował Ian Clark, który zaliczył 36 oczek. 

Dzięki tej wygranej Spurs skrócili dystans do Warriors tylko do 0,5 meczu. Drużyna z Oakland rozegra teraz 8 meczów w ciągu 13 dni włączając w to pojedynek ze Spurs drugiej nocy w serii back to back. 

Powyższe uwarunkowania są korzystne dla Spurs, jednak biorąc pod uwagę kontuzję Leo i problemy sercowe LMA wcale nie jestem przekonany, że będziemy w stanie wyprzedzić Dubs w tabeli Zachodu.

Miejmy nadzieję, że wszystkie problemy Ostróg rozwiążą się jak najszybciej i wszyscy będziemy zdrowi i gotowi do walki w rundzie playoff!