Grizzlies daleko za Spurs

6 styczeń 2019r. dodane przez Paweł Ostrowski

San Antonio nie byli już tak skupieni i zdeterminowani jak w starciu z Raptors i Kawhi Leonardem, widać było, że więcej sił włożono w pojedynek dwa dni temu, ale na przełomie drugiej kwarty zaczęła odzywać się ogromna przewaga Spurs, którzy odnieśli czwartą wygraną z rzędu.

MEMPHIS 88, SAN ANTONIO 108

W ostatnim meczu z Grizzlies, granym 21 listopada, Spurs przegrali po kontrowersyjnych gwizdkach w końcówce meczu i spadli po raz pierwszy poniżej .500. Pamiętając te wydarzenia, nikt nie dopuścił do powtórki z wydarzenia i już w drugiej kwarcie zbudowali dużą przewagę a w całym meczu 108-88 pokazując jak dużo zmieniło się od Święta Dziękczynienia.

LaMarcus Aldridge - 40.6% w pierwszych 17 meczach sezonu, 57.8% od tamtego momentu. LA matchupując się z młodszym z braci Gasol, zdobył 18 punktów na 5 z 9 z gry, 8 na 10 z linii, starając się o dobre pozycje, albo słusznie wymuszając przewinienia. W czwartej kwarcie, w której Spurs zdobyli tylko 2 punkty w pierwsze 4:49, Aldridge pod rząd 7 punktów dla drużyny, pomagając zatrzymać serię Miśków, którzy zeszli z -22 na -10. LA także miał najwięcej w sezonie, 7 asyst, otoczony strzelcami odrzucał piłki przy podwojeniach.

Gregg Popovich dostanie drugą laurkę, bo wynalazł i wytrenował sobie gracza - drugoroczniak Derrick White, który ledwie łapał się w rotacji w pierwszym sezonie, kosztem kontuzji (oczywiście, że kosztem kontuzji) i odejścia Manu oraz Danny'ego, w pierwszym meczu z Memphis też niemalże nie brał go Pop pod uwagę, miał koledjny udany mecz na najwięcej dla zespołu, 19 punktów i był przy tym niemal bezbłędny, 8-9 z gry. White miał także 4 asysty, sprawiając by ofensywa Spurs miała swoje flow, oddając rzuty, gdy nadchodzi pora.  Dla White'a to piąty mecz z rzędu z dwucyfrową ilością punktów.

White w obronie wziął na siebie w trzech kolejnych po sobie meczach Mike'a Conley'a, Kawhi Leonarda a i Kyrie Irvinga. Interesujące..

SPURS BASKETBALL

Idealny mecz Poeltla na 5/5 z gry i 6 zbiórek, kilka hustle-plays, oraz niemal idealny także Patty'ego Millsa (15 punktów i 4 asysty, 3/4 za 3). Spokojniejszy mecz DeRozana na 12 punktów.

Kyle Anderson przywitał się z byłą drużyną. Odbyło się bez buczenia.