Artykuły

Mecz Nr 1: Spurs vs. Grizzlies

16 kwiecień 2017r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Spurs zrobili blow out na Grizzlies 111:82, choć pierwsza połowa meczu zapowiadała thriller.

Wszystko, co poniżej, zostało przeze mnie napisane na żywo podczas meczu - przepraszam za literówki czy inne głupoty.

1. Zgodnie z przewidywaniami Wayne Selden w miejsce kontuzjowanego Tony Allena.

2. Spurs zaliczają falstart oddając zupełnie pierwsze minuty meczu Grizzlies.

3. Jeśli Grizzlies będą rzucać wszystko, to z pewnością wygrają tę serię.

4. Tak jak pisałem, Spurs muszą uważać na trójki Grizzlies - a jednak to nie wychodzi i Misie rzucają celnie swoje pierwsze cztery rzuty zza łuku (w tym Marc Gasol).

5. Spurs zaczęli panikować, za to Grizzlies grali na luzie i to procentowało.

6. 22:9 dla Misiów plus back to back wsady gości spowodowało, że Spurs narobili w gacie, serio. Pop wykorzystał wszystkie swoje czasy, chyba.

7. Pop wprowadza pierwsze zmiany. Gasol za Dedmona, Mills za Parkera plus Manu. Nic to nie zmienia. Grizzlies punktują a Spurs są DREWNIANI.

8. Nie będzie dobrze, jeśli Spurs będą opierać swoją ofensywę tylko i wyłącznie na Kawhi Leonardzie.

9. Może to jest ten moment? Kawhi po przechwycie trafia z połdystsnsu, a chwilę później asystuje kapitalnie na łuk do Patti Millsa. 23:28.

10. Blue screen of death.

11. Spurs przeszli dłuuugą drogę, by odrobić 13 punktów straty do Grizzlies. Zostało im pięć.

12. LMA na JaMychal Green w post? To daje bardzo dobre rezultaty.

13. W końcu Grizzlies zaczęli grać jak na zespół z numerem siódmym na Zachodzie - więcej straszenia niż efektu.

14. Spurs opanowali nerwy i dzięki trójce Parkera wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu (na 9 minut do końca połowy). 32:31.

15. Co za dziwny gwizdek - faul Greena przy rzucie Marc Gasola. Come on, man?

16. Gasol plus Conley - 26 punktów - 85% z gry, pozostałe Misie - 9 punktów i 17% z gry.

17. Danny Green pokazał wielką klasę w obronie - zminimalizował udział Conley'a do granic możliwości, a jego obrona kontrataków to mistrzostwo.

18. Leonard - 5/5 z gry, 13 punktów. Pau, Tony, LA - 7/21 z gry - 16 oczek.

19. Danny Green - co za obrona! Czy ktoś chciał go wymieniać w trakcie sezonu, he?

20. Tony Parker za trzy - wow, dawno się tak nie jarałem jego rzutem.

21. Kapitalny tweet przeczytałem. Jim Bob Breazeale - If Nort Korea nukes were in transition, Danny Green would stop them.

22. Manu dostał z łokcia w oko od Z-Bo. Zszedł do szatni, ale chyba wróci. Z pewnością wróci - to jest Manu.

23. LMA rzuca te swoje fade away jumpery nad Marc Gasolem. Jak on to robi?

24. 25 punktów Marca Gasola z 49 Grizzlies. Czy ktoś może go zatrzymać. Beast mode!

25. Ciekawe jak dużo ludzi woli jeść tacosy niż oglądać drugą połowę tego meczu (dużo wolnych krzesełek).

26. Tak sobie myślałem o podmianie Marca Gasola i Pau Gasola w szatni.

27. Tony Parker rozegrał już więcej minut w playoffach niż Bill Russell.

28. Tony Parker ma na swoim koncie najwięcej meczów w playoffs spośród wszystkich aktywnych graczy NBA - 214 (drugi jest LBJ - 200).

29. Myślę, że Tim Duncan nie pozwoliłby Marc Gasolowi na taki występ. Bez dwóch zdań.

30. Spurs odbili na dziewięć punktów po pięknym spin move KAWAHI. Ciężko to idzie, ale Spurs wyglądają na uspokojonych, skoncentrowanych i pewnych siebie.

31. Jak pisałem, wielowymiarowość Spurs da przewagę nad Grizzlies. Jednowymiarowość Grizzlies ich zgubi.

32. Manu z podbitym okiem. Z czym on już nie grał?

33. 29 punktów Leo z 13 rzutów.

34. Mills trafia trójkę a Spurs wychodzą na plus 13 - 79:64 - minuta do końca trzeciej.

35. 70:44 - tak Spurs ogrywają Grizzlies od piątej minuty pierwszej kwarty.

36. Hej, czy Leo jeszcze ma szanse na MVP? Sprawdźcie jego grę! Klinika.

37. Blow out w trzeciej kwarcie. Mecz idzie do zamrażarki.

38. Pop wpuścił rezerwy, nic to nie zmienia - Miśki są już myślami przy meczu nr 2.

39. Kto spodziewał się takiego przebiegu zdarzeń. Spurs przegrywali przecie 13 oczkami a teraz wygrywają 29.

40. 19 punktów z rzędu dla Spurs.

41. Bryn Forbes zadebiutował w playoffach. Brawo.

42. Davis Bertans też dostał szansę!

43. Bertans ma tak szybki rzut - w zasadzie nie do obrony.

44. J-Simms to maszyna do wsadów, "chase down" bloków i uruchamiania kontrataków.

45. Przy stanie 107:71 dla Spurs poszedłem spać. Jutro święta. Napiszcie w komentarzach czy coś mnie ominęło ciekawego!

SPURS:GRIZZLIES 111:82