Nudny mecz i obowiązkowa wygrana z Suns

6 styczeń 2018r. dodane przez Paweł Ostrowski

W piątkową noc Spurs pierwszy raz grali nietypowym składem, mając jednego, nie dwóch liderów na parkiecie. I nie był nim LaMarcus Aldridge. Ten usiadł i odpoczywał a prowadził drużynę Kawhi Leonard. Ten zdobył 21 punktów, Manu Ginobili i Pau Gasol uzbierali 36 i Suns nie byli rywalem.

PHOENIX 89, SAN ANTONIO 103

Argentyńczyk miał 21 punktów, najwięcej z ławki i już pomijając to, że gość ma 40 lat a zrobił to w mniej niż 20 minut spędzonych na parkiecie. Spurs wygrali po raz 13sty we własnej hali. Manu trafiał z dystansu (3/4), był skuteczny w trumnie, poświęcał swoje ciało obijając je o młodych atletycznych zawodników Phoenix. W wieku 40 lat zdobywa punkty nadal prawą ręką.

Suns to niemal najmłodszy skład w całej lidze. Byli tylko bez TJ Warrena, sprawiali problem swoim wzrostem i defensywną presją, jaką wywierali nie raz na Spurs. Najwięcej tej presji wywierali chyba na naszym drugim wysokim tego meczu Joffreyu Lauvergne, którego nazwiska chyba nie chcę się jednak uczyć w wymowie - w 15 minut popełnił dwie straty, trafił jeden z czterech rzutów, nie czuł gry z partnerami a Spurs, kiedy tego nie było na parkiecie, grali bez klasycznego wysokiego.

Dużo minut gdy za centra robił Davis Bertans a drugim najwyższym był Manu Ginobili. Dużo minut kombinacji Bryna Forbesa obok Parkera, obok Brandana Paula i słabego meczu Patty'ego Millsa.

Kawhi Leonard stara się wyglądać coraz sprawniej i lepiej, zdobył 21 punktów wraz z minutami kiedy uprzykrzał mocno życie Suns w ich ataku (4 przechwyty i 3 bloki).

Coś dobrego o Phoenix w tym meczu? Spurs męczyli się z nimi w drugiej kwarcie kiedy Suns atakowali w kontrach. Kilkukrotnie szybciej znajdywali okazje, szybciej znajdywali miejsce do gry, Spurs byli ciągle spóźnieni. Po serii punktowej 2-15 wściekły Pop wział przerwę na żądanie.