Newsy

SPURS PL FANTASY LEAGUE

8 wrzesień 2018r. dodane przez Franek Gromadzki

SPURS PL FANTASY LEAGUE

Skoro to czytacie prawdopodobnie maniakalnie śledzicie Nba. Jeśli to prawda Fantasy jest grą dla was. Jeśli nie jesteście koszykarskimi nerdami, to wciąż możecie świetnie się bawić prowadząc swoją drużynę i rywalizując z innymi fanami Spurs. W tym roku ruszy bowiem SPURS PL FANTASY LEAGUE w której będziemy mogli na rywalizować na co dzień. Wpisowe do ligi będzie wynosić 20 złotych, nie jest to duży wydatek biorąc pod uwagę cały sezon grania, a pomoże utrzymać zainteresowanie i podniesie napięcie pod koniec.

Fantasy jest powodem dla którego odżyło moje zainteresowanie NBA. Dzięki prostej, wymagającej mało czasu grze znów zacząłem oglądać mecze i sprawdzać wyniki. Dla kogoś kto robi to bez tego, Fantasy może być dodatkową zabawą w której wcieli się w Managera swojego zespołu i wykaże się znajomością NBA - statystyki które zbieramy, są rzeczywistymi statystykami robionymi przez graczy w trakcie całego sezonu.

 

Sezon zaczyna się od draftu w którym wybierzemy zawodników do naszych składów. Według mnie najlepszą metodą jest standardowy wężyk -  kolejność wyboru odwraca się co rundę np. jeśli w pierwszej rundzie będę wybierał z 2 numerem w drugiej rundzie  będę wybierał z 14. Po drafcie możemy negocjować wymiany graczy między naszymi zespołami, zwalniać naszych graczy i zatrudniać wolnych agentów.   

 

Fantasy Roto to system  w którym gracie przeciwko każdemu innemu zespołowi w każdej z następującej kategorii: punkty, trójki, asysty, zbiórki, przechwyty, bloki, straty, skuteczność z pola i skuteczność z osobistych.  Każdy zespół będzie ustawiony od pierwszego do ostatniego miejsca w każdej z kategorii, a wasz overall będzie sumą punktów z poszczególnych kategorii. Sztuką jest więc stworzenie jak najbardziej wszechstronnego składu. W drużynie możemy mieć 13 zawodników, 10 z nich „gra” czyli statystyki zdobywane przez nich w meczach Nba są liczone dla naszej drużyny.

 

Punktacja ogólna wygląda następująco: W lidze gra np. 15 teamów, jest 9 kategorii. Maksymalna liczba punktów za jedną kategorię to 15, minimalna 1. W sumie można więc do zdobyć 135 punktów.  Zbieranie statystyk z każdej z kategorii twa cały sezon. Załóżmy, że pod koniec zajmę 3 miejsce w zbiórkach, nie ma znaczenia czy moja przewaga lub strata wynosi 5 czy 50 zbiórek, wciąż otrzymuję 13 punktów.  Nasz overall jest więc sumą punktów ze wszystkich kategorii.

 

Zabawa jest świetna, więc zachęcam, bardzo dobrze wypełnia czas spędzany np. w pociągu/autobusie, nie zajmuje bardzo dużo czasu, a dodatkowo wciąga w śledzenie NBA. Czekamy na zgłoszenia do 16 września, potem będziemy dogadywać termin draftu.